Minimalistyczny salon i łazienka

Na pytanie czytelniczki odpowiadają architektki Katarzyna Rydzyńska i Martyna Nowak z biura projektowego RYDZYŃSKA DESIGN.

Pytanie:

Witam, bardzo proszę o pomoc w urządzeniu mojego mieszkania.

Zależy mi na ciekawym pomyśle na salon , który jest połączony z aneksem kuchennym. Chciałabym, żeby przestrzeń była otwarta, wnętrze minimalistyczne, inspirowane naturą, utrzymane w kolorystyce bieli i srebrzystej szarości, z ciepłym akcentem w postaci drewnianej podłogi (deski), miejscem na książki, z akcentem zieleni. Może kamień lub biała cegła? + pomysł na łazienkę, która jest mała i ma nieregularny kształt, chciałabym wannę z ekranem szklanym.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie Pozdrawiam,

Kasia

Plan mieszkania nadesłany przez Panią Kasię.

Odpowiedz:

Przede wszystkim został zmieniony układ ścianek działowych tak, aby przestrzeń była bardziej otwarta i optycznie powiększona.

ZOBACZ PROJEKT >>

Cegła na ścianie w salonie i wolnostojący słup tworzą loftowy klimat.

Kuchnia została zaprojektowana tak aby mimo tego, że jest częścią salonu, nie była widoczna z kanapy. Wszystko jest schowane za podwyższoną ścianką otaczająca wyspę.

W kolorystyce proponujemy dodać ciepłą szarość, która sprawia, że wnętrza minimalistyczne są bardziej "udomowione". Do tego ciekawie będą wyglądały dodatki w odcieniach seledynu lub wyblakłej mięty.

W mieszkaniu o takiej powierzchni zupełnie zbędna wydaje się nam druga toaleta, więc została ona lekko zmniejszona i przerobiona na pralnię ze schowkiem. Ścianka dzieląca kuchnie ze schowkiem, po przesunięciu, utworzyła miejsce na głęboka zabudowę (lodówka, piekarnik). Dzięki temu zabiegowi mogliśmy pozwolić sobie na zrobienie wyspy, która oddziela przestrzeń kuchenną od salonu. W sypialni po przesunięciu drzwi mamy możliwość zrobienia sporej garderoby.

W łazience wykorzystany został gres wielkoformatowy (300x100x3mm). Pozwala on uzyskać piękne płaszczyzny pozbawione tradycyjnej ilości fug. Sztuczka z podwójnym lustrem (jedno lustro klejone do ściany , a drugie w ramie oparte o to pierwsze) daje zaskakujący efekt, zwłaszcza kiedy w odbiciu znajdzie się coś szczególnego. grzejnik nad wanną jest wielofunkcyjny i pozwala nam zrezygnować z dodatkowych półek na kosmetyki.

Bardzo ważne jest oświetlenie całego wnętrza. Klimat tworzą lampy, których wybór nie jest tak oczywisty jak w większości projektowanych wnętrz.

Proponujemy również zastosować drzwi "bezościeżnicowe", zlicowane i ujednolicone kolorystycznie ze ścianą.

Należy pamiętać, że minimalizm cechuje się okrojoną ilością wyposażenia, ale za to najwyższej jakości.

WIZUALIZACJE >>

Mgr inż. arch. Katarzyna Rydzyńska

Mgr inż arch. Martyna Nowak

Więcej o: