Dziecięcy pokój prosto z Holandii

Przedstawiamy kolekcję mebli Amsterdam od Kast van een Huis.

Kast van een Huis to holenderska firma, produkująca wyjątkowe meble dla dzieci .  Wszystko zaczęło się banalnie. Projektantka Marie-Louise Reesing szukała szafy do dziecięcego pokoju. Chciała aby była prosta i funcjonalna, ale jednocześnie oryginalna i wesoła. Gdy nic nie znalazła w sklepach, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i sama  zaprojektować meble dla swoich pociech. Tak powstała kolekcja Amsterdam.

Pierwsze pojawiły się szafy w kształcie XVII i XVIII-wiecznych kamienic budowanych wzdłuż amsterdamskich kanałów. Można wybierać z jeden z trzech rodzajów szczytów: dzwon, szyja lub schody. Szafy dostępne są w czterech rozmiarach. Gdy jedna szafa okaże się nie wystarczająca, można wykupić następny moduł i tym sposobem "zbudować" amsterdamską uliczkę.

Łóżka również inspirowane są architekturą stolicy Holandii. Dostępne są w dwóch rozmiarach - dla mniejszych i większych dzieci. Każde ł óżko ma dwie szuflady, do których można schować pościel i poduchy.

W kolekcji Amsterdam znalazły się otwierane, drewniane biurka, na pierwszy rzut oka przypominające... szafę. Po otwarciu skrzydeł, w środku znajdziemy niewielkie biureczko z wysuwanym blatem na klawiaturę.

Ostatnim elementem kolekcji Amsterdam jest niewielka stojąca, otwierana szafka na płyty CD lub DVD. Podobnie jak w przypadku szaf, mamy do wyboru trzy różne szczyty kamieniczek.

Wszystkie mebelki z kolekcji Amsterdam Kast van een Huis dostępne są w dwunastu kolorach.

Zobacz też:

Fiński kolorowy dom>>

Bawialnia jak z marzeń>>

Nowoczesne domki dla dzieci>>

Więcej o: