Nooka z Nowego Jorku

Wyjątkowe zegarki i gadżety.

Nooka to marka z Nowego Jorku. W 2004 roku założył ją artysta i projektant Matthew Waldman.

Przez kilka lat istnienia produkty Nooka zyskały miano kultowych i pożądanych. Zastanawiacie się dlaczego?

Nooka to głównie zegarki. Ale nie zwykłe, nudne, z banalną tarczą i smutną kolorystyką. Zegarki Nooka są inne, zaskakujące, kolorowe, a przede wszystkim innowacyjne jeśli chodzi o sposób pokazania czasu.

Nie znajdziecie w ofercie tej marki tarczy i wskazówek. Są za to potencjometry wskazujące godziny, minuty i sekundy, są wyświetlacze, paski, kropki. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że odczytanie czasu z zegarków Nooka jest arcytrudne. Jednak tak naprawdę to kwestia naszych przyzwyczajeń. Zegarki Nooka pokazują czas po prostu inaczej, nie trudniej. Waldman twierdzi wręcz, że jego zegarki są bardziej intuicyjne niż tradycyjne analogowe czy cyfrowe.

Co jeszcze? Kolor i forma!

Nooka to eksplozja kolorów i ciekawe kształty. Choć w ofercie znajdziemy także luksusowe modele ze skórzanymi paskami i srebrnymi czy złotymi wyświetlaczami, to marka kojarzona jest głównie z poliuretanowymi, multikolorowymi zegarkami.

Zegarki Nooka nie są produkowane na indywidualne zamówienie. Jednak firma często współpracuje z różnymi projektantami i artystami aby tworzyć nowe, zwykle unikalne, kolekcjonerskie modele.

Zegarki Nooka Yogurt, proj. Karim Rashid

W 2011 roku  w wyniku współpracy z Karimem Rashidem powstał pierwszy okrągły model zegarków Nooka -  Yogurt.

Yogurt posiada cyfrowy wyświetlacz godzinowy po środku tarczy, który otoczony jest wskaźnikiem minutowym nawiązującym do klasycznego zegarka analogowego. Oczywiście jak przystało na Rashida model dostępny jest w kilku mocnych kolorach.

 

Oprócz zegarków, Nooka produkuje również silikonowe, kolorowe portfele, paski, a także okulary, zabawki (seria Nooka Nooka) oraz skórki na laptopy, iPhony i iPady.

P ortfele Nooka AO

W Polsce produkty tej marki dostępne są min. w sklepie Nooka-styl.pl oraz Ojajego.pl.

ZDJĘCIA>>

Marta Lubaszewska

zobacz także:

Parasol dizajnerski >>

Szklarnia z klocków LEGO >>

Fińska Company >>

Więcej o: