WellDone - design odpowiedzialny społecznie

Młodzi artyści projektują, osoby wracające do pracy wykonują a Ty kupując - pomagasz.

Przedmioty które dla marki WellDone projektują młodzi twórcy są proste, dowcipne i użyteczne. Wykonywane są z naturalnych materiałów, głównie z drewna. Przy ich produkcji pracują osoby, które starają się wrócić na rynek pracy - podopieczni fundacji "Być Razem". Zyski ze sprzedaży przedmiotów przekazywane są na cele statutowe fundacji.

Wszystko zaczęło się w 2009 roku.  "Od idei do obiektu, od obiektu do projektu" to projekt przy którym wspólnie pracowała Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem", ASP w Warszawie, Holon Institute of Technology z Izraela oraz Zamek Cieszyn. W ramach projektu, młodzi projektanci opracowywali wzory produktów które mogłyby być produkowane przez podopiecznych fundacji "Być Razem". Efekty ich pracy można było oglądać na wystawie pokazywanej w Polsce, Izraelu, Francji i w Niemczech. Opracowano profesjonalną koncepcję matki i opakowań.

Połączone świnki skarbonki. Ta w której jest więcej monet unosi drugą. Projekt: Marcin Ebert

Dzięki zaangażowaniu wielu osób stworzono markę WellDone, ucieleśniając pionierską na rynku polskim idee. Następnym krokiem ma być stworzenie Centrum Designu Społecznego, które będzie edukowało i promowało łączenie designu z organizacjami społecznymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.