Pies Czy Suka - Pure bar i design store

Pies na biegunach, jeleń na ścianie i cocktail z molekularną pianką

Pies Czy Suka to miejsce, które istnieje w Warszawie od kilku lat. Od grudnia 2011 roku mieści się przy ulicy Szpitalnej 8. Jest dobrze znane miłośnikom designu.

Intrygującą nazwę zawdzięcza Gali - suce założycieli. Chodząc z nią na spacery, codziennie zamiast "dzień dobry" słyszeli pytanie: pies czy suka? Absurdalność tej sytuacji zaowocowała powstaniem tej intrygującej nazwy. Pomysł na Psa Czy Sukę zrodził się z chęci stworzenia miejsca związanego z designem, w którym można by realizować własne projekty, koncepcje i pomysły. Właściciele chcieli też pokazywać prace innych projektantów.

Psa Czy Sukę założył artystyczno/designersko-kuratoski kolektyw KONARSKA - KONARSKI. Znani są z działalności w przestrzeni miejskiej. Zajmują się też instalacjami, designem, architekturą, malarstwem i sztuką. Najbardziej kojarzonymi projektami artystycznymi w przestrzeni publicznej są "Pegazy" stojące na Placu Krasińskich, "Koguty" które stały przed Ambasadą Francji, i "Dom na drzewie" na terenie ogrodu Biblioteki Uniwersyteckiej i wewnątrz BUWu.

Projekty Psa Czy Suki z dziedziny designu  mają wielu miłośników. Pojawiają się nowe edycje kolekcji "Zwierzęta Domowe", "Głowy nad kominek", "Ludzie i Święci w 4 rasach" "Kot, Świnia i Pies XXL na biegunach". Znakiem rozpoznawczym Psa Czy Suki jest siedzący "Pies Bidok", który znalazł się na logo. Przedmioty te można kupić i zobaczyć w sklepie przy ul. Szpitalnej.

Tam też, w jasnych, nowoczesnych wnętrzach mieści się Pure bar, w którym można skosztować cocktaili przyrządzanych według najnowszych trendów miksologiii.  Ściany baru ozdobiono dużymi, białymi głowami jeleni.  Pod ich czujnym wzrokiem, można skusić się na drinka z molekularną pianką.

ZDJĘCIA >>

Zobacz także:

Nitka - Kawiarenka Szyciowa>>

MiTo - miło dla oka, duszy i żołądka>>

Showroom RUSH>>

Więcej o: