Pluma cubik - lampy z piór

Symbioza naturalnych piór i geometrycznych form

"Pluma cubik" pochodzą z pracowni niemieckiej projektantki Heike Buchfelder. Wszystkie lampy są tworzone ręcznie. Aby powstała jedna sztuka potrzeba od 2 do 4 tysięcy gęsich lub kogucich piór. Używane do produkcji lamp pióra pochodzą od ptaków hodowanych do spożycia. Ptaki oskubuje się ręcznie, zgodnie z wymogami weterynaryjnych standardów.

Lampy wydają się kruche i delikatne. Ale to tylko pozory. Przedmioty wykonane z naturalnych piór potrafią przetrwać setki lat. Tradycyjne ozdoby z piór powstałe przed wiekami w Ameryce Północnej i Południowej można do dziś podziwiać w muzeach.

Na tegorocznym Salone Internazionale Del Mobile w Mediolanie, można było zobaczyć  projekty Heike Buchfelder. Pokazano wiszące, kuliste lampy Kugel oraz Kubus dostępne w dwóch wariantach - do powieszenia i do postawienia.

O.T. Tosa i Figuras

W Mediolanie po raz pierwszy zaprezentowano kolekcję Figuras - lampy o ciekawych kształtach zrobione z białych piór. Swoją premierę miała też lampa O.T. TOSA , którą razem z Heuke Buchfelder projektował Jan-Peter E.R. Sonntag z Berlina.

Zobacz także:

Polski projekt: lampy Awateef>>

Lampa Rewash>>

Oświetleniowe ekscentryki>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.