Ceramika od Katinki Versendaal

Podążaj za białym królikiem.

Katinka Versendaal jest Holenderką. W 2009 roku ukończyła wydział wzornictwa na Design Academy w Eindhoven. Od 2010 roku prowadzi swoje studio projektowe, w którym powstają zarówno ciekawe wnętrza oraz wymykające się powszechnym stereotypom przedmioty - od mody, przez przedmioty domowe, aż po rysunki i kolaże.

My z pracami Katinki zetknęliśmy się na zakończonych właśnie mediolańskich targach, a dokładniej na Ventura Lambrate. Naszą uwagę przykuł niecodzienny zestaw ceramiki pod intrygującym tytułem "Follow the white rabbit" (podążaj za białym królikiem).

Prosta zastawa zachwyciła każdego. Najbardziej jednak zachwycił biały królik, który raz skacze po talerzu, raz przycupnie na kubku, innym razem wspina się na paterę. Całość jest bardzo urocza. Delikatny różowy kolor matowego szkliwa doskonale współgra z białym, głównym bohaterem kompletu.

Na stronie Katinki (www.katinkaversendaal.nl) znajdziecie więcej jej ciekawych projektów, a my obiecujemy uważnie śledzić jej projektanckie poczynania, mając nadzieję na kolejne równie interesujące projekty.

Więcej o: