Odpoczynek na pomponach

Dywany, krzesła i pufy z kolorowymi kulkami w roli głównej

Z czym kojarzą się wam pompony? Z zimowymi czapkami? Na pewno. Patrząc na bajecznie kolorowe projekty niemieckiej firmy MYK, skojarzenia z zimą puszczamy w niepamięć.

MYK założyła w 2009 roku Myra Klose. Przez cztery lata studiowała projektowanie mody w  Trewirze oraz w Madrycie. Po skończeniu studiów pracuje zawodowo w Austrii i Niemczech.

Myra Klose inspirując się modą i sztuką postanowiła zająć się projektowaniem przedmiotów użytkowych. Stworzone przez nią krzesła , pufy, czy dywany przypominają miękkie rzeźby.

Wszystkie przedmioty wykonywane są ręcznie ze starannie wyselekcjonowanej wełny najwyższej jakości (np. z merynosów). Wełniane nitki kroi się, walcuje, łączy i związuje tworząc kolorowe pompony.

Na stworzenie jednego przedmiotu potrzeba nawet 1300 wełnianych pomponów. Do ich produkcji zużywa się ok. 45 kilogramów wełny.

Jeśli dla kogoś bajecznie kolorowe pompony to za dużo, w ofercie są także jednobarwne przedmioty. Osoby z dużym poczuciem humoru też znajdą coś dla siebie np. dywan -skórę niedźwiedzia (oczywiście z pomponów). Produkty MYK można kupić na zamówienie, niestety na razie tylko w Berlinie.

ZDJĘCIA>>

Zobacz także:

Kolory świata na twoich ścianach>>

Pluma cubik - lampy z piór>>

Objet Coloré - meble dla Benettona>>

Więcej o: