10 pytań do...Zuzanny Skalskiej

Jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskim wzornictwie.

Od ponad 14 lat zajmuje się stałym monitorowaniem trendów w różnych dziedzinach przemysłu. Jest trendwatcherem w VanBerlo - największym studiu projektowym w Holandii.  Autorka serii książek 360°Trend Report nagrodzonych prestiżową nagrodą Red Dot Design Award 2009 oraz Nominacją w Design Award of the Federal Republic of Germany 2011. Zuzanna jest członkiem rady doradczej Capital D - organizacji corocznej imprezy miejskiej Dutch Design Week w Eindhoven. Jest wykładowcą na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Pomysłodawczyni wyższej szkoły designu - School of Form w Poznaniu.

1. Mój dom jest...

Przede wszystkim aby odpowiedzieć na to pytanie muszę zacząć od definicji domu. Dla jednych dom to rodzina, dla drugich to cztery ściany i dach. Dla mnie DOM to miejsce, które znam, w którym czuję się bezpiecznie oraz miejsce, w którym z przyjemnością przebywam. Takich "domów" mam wiele ale ten prawdziwy to ten, gdzie można rano, bez pośpiechu, w piżamie napić się kawy.

2. Design to dla mnie...

Świadomość.

3. Mój ulubiony przedmiot...

Mój pierścionek

4. Inspiruje mnie....

Każda inteligenta osoba

5. Podziwiam....

Przyrodę i naukę

6. Gdy byłam mała....

Można było spać na półce wzdłuż tylnej szyby samochodu, pomidory pachniały słońcem i całe życie było przede mną

7. Moim marzeniem jest...

Mieszkać w Berlinie i dojeżdżać Intercity Express w 1h do Poznania aby oglądać prace studentów ze School of Form - najlepszej szkoły dizajnu na świecie

8. Gdybym nie była trendwatcherem byłabym....

Żoną i matką?

9. Jestem najbardziej dumna z...

Mojej najbliższej rodziny.

10. Za 10 lat będę....

Mieszkać w Berlinie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.