Szklany dom w Tokio

Czyli mieszkanie na całkowitym widoku.

Zastanawialiście się kiedyś, jak by to było mieszkać w domu całkowicie zrobionym ze szkła?

Taki dom, znany jako "house NA", powstał w spokojnej, willowej dzielnicy Tokio. Jest dziełem architektów ze studia Sou Fukimoto. Zaprojektowano go dla pary młodych Japończyków.

Dom ma ponad 270 metrów kwadratowych i trzy pięta.  Zdecydowanie, wyróżnia się spośród innych, zwykłych okolicznych budynków. Zbudowany jest z 21 płyt różnej wielkości  (od 21 do 81 metrów kwadratowych).

We wnętrzu "domu NA" prawie nie ma ścian. Są za to ogromne szklane okna, które wpuszczają do środka mnóstwo światła. Wnętrza są proste, w surowym stylu. Dominuje tu biel płyt, przełamana schodkami z jasnego drewna i nielicznymi, meblami.

Płyty porozmieszczane są na różnych poziomach. Poruszając się między pomieszczeniami, trzeba wspinać się po schodkach i wdrapywać po drabinkach.

Marzeniem zamawiających dom było, aby kojarzył się on z domkiem na drzewie. Całe życie mieszkańców toczy się na widoku. Na noc jednak, szyby zasłaniają specjalnymi zasłonami.

ZDJĘCIA>>

Zobaczcie, jak mieszka się w szklanym domu:

 

Zobacz także:

Dom dla ekshibicjonisty?>>

Niewidzialne meble>>

Nocleg w igloo z widokiem na gwiazdy>>

Czy zastanawiałeś się kiedyś , co to będzie jak żyć w przejrzysty domu? Dobrze, że para zlecenie na budowę Fujimoto Architects Sou Dom zna z pierwszej ręki NA . W sumie 914 metrów kwadratowych, dom jest seria 21 płyt podłogowych w różnej wysokości dają poczucie że mieszkanie w drzewie i zaspokoić pragnienie , aby czuć się kilka leży w ich koczowniczego domu.

Położony pośród "normalnych" domów spokojnej dzielnicy w Tokio, dom Zapewnia wiele funkcji do ich potrzeb. Przestrzeń jest łatwo poruszać się po schodach i drabinach o tym podłącz zakres Płyty podłogowe w rozmiarze od 21 do 81 metrów kwadratowych.

Przeczytaj więcej na Mleka Projekt : http://design-milk.com/house-na-by-sou-fujimoto-architects/ # ixzz1x0sRjYZq Jeden z tych domów nie jest jak inni. Ten dom w Tokio przez Sou Architektów Fukimoto , znany jako Dom NA, STI wyróżnia się nowoczesnym stylu i przejrzysta. Budynek jest w przeciwieństwie do STI STI sąsiednich domów w wyglądzie i strukturze. Wnętrze rezydencji ma prawie żadnych ścian. Dom posiada duże okna ze szkła dla dużą ilością światła dziennego, jednak minusem Wydaje się, że brak prywatności. Prawie wszystko, co jest wewnątrz Exposed do sąsiadów i przechodnia.

Na jasną stronę , istnieje wiele pozytywnych funkcji w tej pionowej przestrzeni życiowej do skupić się na tym jego elegancką, współczesną estetykę z przygód odwołania. Projekt Pojawia się naśladować drzewa bez wręcz wyglądzie STI kopiowania. Jest coś w tym , że mają również architektoniczne wrażenie łóżkiem piętrowym. Zgaduję , że to wszystko wspinaczka bez Właściwie Wprowadzanie nowego pokoju. Trzypiętrowy budynek posiada różne poziomy powierzchni mieszkalnej w segmentowej strukturze , to świetnie po prostu spędzać czas , jak gdyby przysiadł na szczycie You Were gałęzi drzewa . NA jest nowoczesną interpretacją Dom dorosłego Treehouse na pobyt stały .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.