10 pytań do... Lecha Batora

Reprezentuje współczesne pokolenie malarzy ale zdążył już wypracować własny, rozpoznawalny styl.

Jeleń w drogim garniturze, oparty nonszalancko o samochód, na jego obrazach wygląda naturalnie i... znajomo. Oto magia prac Lecha Batora.

Artysta odpowiadał też za projekt i realizacje wystroju klubu Hunter's Club, kawiarni Wave Hunter's Club, restauracji Vilano i baru Rozbiegówka w Warszawie.

Zobaczcie kilka prac Lecha Batora>>

1. Mój dom... Na przełomie ostatnich lat, zdarzało mi się mieszkać dłużej lub krócej w różnych miejscach, z różnymi ludźmi. Do tej pory jednak nigdzie nie zadomowiłem się na dobre, zawsze wracałem do rodzinnego domu. Zresztą do tej pory zdarza mi się wracać do niego dość często, żeby popracować nad kolejnym obrazem. Niedawno zamieszkałem wspólnie z moją dziewczyną Olgą, przetrwaliśmy gruntowny remont, powoli urządzamy mieszkanie. Zobaczymy co będzie dalej :)

2. Design to dla mnie...

Niebanalnie podana codzienność.

3. Mój ulubiony przedmiot...

Mam słabość do zegarków.

4. Inspiruje mnie...

Bardzo wiele atrakcyjnych wizualnie zjawisk - krzywo rosnące drzewo, wzór na zasłonach, stare zdjęcie, ciekawa etykieta na słoiku, teledysk.

5. Podziwiam...

Ludzi, którzy potrafią robić dobrze rzeczy o których ja nie mam pojęcia.

6. Gdy byłem mały...

Grałem w piłkę i ciągle rysowałem... myśląc, że zostanę biznesmenem lub dziennikarzem.

7. Moim marzeniem jest...

Mieszkanie i pracowania na dachu wieżowca w centrum.... z dużym ogrodem z równo przystrzyżoną trawą na tarasie

8. Gdybym nie był artystą byłbym...

Mimo licznych prób, ucieczka od sztuki okazała się niemożliwa...wszystkie moje "nieartystyczne" zajęcia i tak kończyły się tym, że ktoś prosił mnie o projekt okładki, logo, namalowanie obrazu na rocznice, czy pomoc przy aranżacji restauracji lub mieszkania. W zasadzie od zawsze coś bazgrałem, moje zeszyty z podstawówki w połowie są zapisane, a w połowie pokryte szkicami i komiksami... Najwyraźniej taki już mój los.

9. Jestem dumny z...

Moich bliskich, czasem z siebie.

10. Za 10 lat...

Na pewno będę malował. Jestem tylko bardzo ciekaw co...

Więcej o: