Poduchy ze stolicy

Konsumenckie, Neonowe czy Warszawskie?

Warsaw Slow Design jest artystyczną inicjatywą łączącą sztukę z produktem użytkowym. Ma na celu pokazanie Warszawy, jako miasta magicznego, urokliwego i niebanalnego. Na produktach marki, nie znajdziemy stolicy znanej z pocztówek czy przewodników. Nie ma tu miejsca dla Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego czy Łazienek. Są za to piękne detale perfekcyjnie ukazane na zdjęciach.

Warsaw Slow Design to pomysł Jarka Zuzgi, warszawskiego fotografa i autora popularnego fotobloga o stolicy. Jednym z produktów firmy są poduszki z bardzo warszawskimi motywami.

"Poduchy Warszawskie" to trzydzieści unikalnych wzorów. Znajdziemy tu np. kładkę nad trasą S8, kolorowe elewacje domów na Kole czy piękne przedwojenne schody jednej z bogatych, wolskich kamienic. Poduszki dostępne są na zamówienie,  w dwóch rozmiarach (40x40cm lub 50x50cm) w cenie 89 zł i 99 zł.

Warszawskie neony - niegdyś duma stolicy, zdobią "Poduchy Neonowe". To wspólny projekt Muzeum Neonu i Warsaw Slow Design. Jedną z pięciu poduszek ze zdjęciami najbardziej znanych neonów można kupić za 120 zł. Do wyboru w rozmiarze 30x50 cm lub 40x50 cm.

Najnowsze dziecko Warsaw Slow Design to "Poduchy Konsumenckie". Powstały we współpracy z Bliżej Konsumenta. To projekt, którego celem jest wydanie albumu poświęconego dawnym, warszawskim muralom.

Na czterech poduszkach znaleźć można wzory inspirowane warszawskimi reklamami, malowanymi na budynkach głównie w czasach PRL. Jest tu Foton i Jubiler z ul. Targowej, Poldrób z ronda Wiatraczna i Społem z ul. Śliskiej.

Wszystkie produkty można kupić w sklepie klubokawiarni Śródmiejska w Warszawie (ul. Marszałkowska 66) lub zamówić w sklepie internetowym.

Zobacz też:

Rysujemy Warszawę>>

Poduszka dla fotografa>>

Stadion Narodowy we własnym domu>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.