Kubki z McDonalda od projektanta

5 milionów ceramicznych kubków czeka na francuskich klientów

Jakiś czas temu pisaliśmy o lokalach sieci McDonald's, o wystrój których coraz częściej dbają najlepsi projektanci. Artykuł możecie przeczytać tutaj . Najpopularniejsza sieć fast food na świecie robi wszystko, aby nie kojarzyć się z niezdrowym jedzeniem i brakiem stylu. Najprościej zacząć od zmiany wnętrz. Lokale tej sieci stopniowo przechodzą metamorfozę.

Od czasu kiedy amerykańska sieć zainwestowała w sieć McCafe, wprowadzono sporo zmian. Ciastko można zjeść na szklanym talerzyku, a kawę wypić w szklanym kubku. To jednak tylko czubek góry lodowej. McDonald's ciągle krytykowany jest za produkowanie codziennie ton odpadów.

Francuska sieć McDonals's postanowiła postawić na... kubki wielokrotnego użytku. Zamówiono 5 milionów kubków, które trafią do klientów podczas trwania specjalnej promocji.

Białe, ceramiczne kubki zaprojektował Patric Norquet, jeden z najciekawszych francuskich projektantów młodego pokolenia. On też odpowiada za aranżacje wnętrz McDonalda we francuskim mieście Villefranche de L'Ourgais (ok. 40 km od Tuluzy).

Kubki są proste i funkcjonalne. Otulone są kolorowymi, gumowymi opaskami. Dostępne są w sześciu kolorach. Na każdej umieszczone jest dyskretne logo.

Klienci francuskich McDonald'sów otrzymają kubek całkowicie za darmo do zamówionej przez siebie kawy. Niestety nie wiadomo co dalej. Czy przychodząc z własnym kubkiem będą mieli rabat na kawę?

Co sądzicie o takiej formie promocji?

ZDJĘCIA>>

Więcej o: