Ładne Bebe poleca: 11 biurek czyli szkoła na dachu świata

11 artystów - architektów, projektantów i stolarzy - zmierzyło się ze szkolnym tematem.

Wymyślali konstrukcję, udogodnienia i wygodne półeczki.  I tak w ramach działania fundacji Kids of Katmandu powstało coś w sam raz na 1. września: 11 ciekawych uczniowskich biurek.

Kids of Kathmandu to fundacja, która zajmuje się propagowaniem wiedzy i świadomości na temat potrzeb sierot z Kathmandu w Nepalu. Zbierają fundusze na edukację oraz inne potrzeby tych dzieci . Chcą im umożliwić bezpieczny i owocny rozwój w zmieniającej się rzeczywistości nepalskiej. Do promocji swojej fundacji wybrali bardzo ciekawe i niestandardowe aktywności: razem z artystami z całego świata realizują projekty związane z architekturą i designem dla dzieci.

W ramach projektu biurko każdy z nich miał za zadanie zaprojektować i wykonać szkolny stolik dla dziecka. I tak zostało wyprodukowanych 11 unikatowych mebelków. Procent z ich sprzedaży został przeznaczony na cele fundacji: dzięki nim grupa biednych dzieci mogła skorzystać z edukacji w dobrej szkole, wspierającej potencjał małych uczniów.

Same projekty są bardzo interesujące i oryginalne. Czasem formalnie dalekie od klasycznych, prostych stolików. a czasem nawiązujące do biurek takich, jakie pamiętają jeszcze nasi dziadkowe. Ciekawe są projekty aranżujące specjalną przestrzeń na dodatkowe akcesoria, jak kredki czy inne skarby, których nie brakuje maluchom, a które często ostatecznie lądują na podłodze w czasie pracy twórczej. Warto obejrzeć wszystkie projekty, ponieważ posiadają wiele inspirujących i praktycznych rozwiązań - także dla polskich dzieci.

autor: ładnebebe.pl

ZDJĘCIA>>

Więcej o: