Jamie Oliver... projektuje krzesła

Popularny kucharz i znani projektanci przekształcili kultowe krzesło

The Big Chair Project to inicjatywa znanego na całym świecie kucharza Jamiego Olivera. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na założoną przez niego fundację  Better Food. Fundacja zajmuje się m. in. szkoleniem młodych , bezrobotnych ludzi  i przygotowywaniem ich do pracy w gastronomii. Prowadzi także kampanie promujące zdrową żywność w szkołach.

Projekt zbiega się z 60. rocznicą zaprojektowania przez Arne Jacobsena krzesła "The Ant".  w 2012 roku ma też  miejsce inny jubileusz. Sieć restauracji Fifteen należąca do Jamiego Olivera obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny.

Kucharz zaprosił do współpracy 25 artystów z dziedziny mody i sztuki. Mieli oni zadanie ozdobić 25 krzeseł "The Ant" podarowanych przez firmę  Fritz Hansen. Sam Jamie również ozdobił jedno z krzeseł.

Każde krzesło jest inne, niepowtarzalne i znakomicie oddaje styl danego autora. Krzesło Matthew Williamsona zdobią charakterystyczne dla projektanta printy, a projekt Sarah Burton (dyrektora kreatywnego domu mody Alexander McQueen) zadziwia ciekawym podejściem do formy. Każde krzesło jest sygnowane nazwiskiem artysty.

Krzesła można zobaczyć w sklepie Republic od Fritz Hansen w Londynie. Będzie je można również oglądać od 11 do 23 września na London Design Festival. Wszyscy, którzy chcą mieć takie małe dzieło sztuki na własność, mogą wziąć udział w licytacji online. Aukcja zakończy się w październiku.

6 krzeseł będzie można wygrać na loterii. Wystarczy kupić los za 5 funtów.

ZDJĘCIA>>

Więcej o: