Wydrukuj się w 3D

Figurka zamiast "klasycznego" zdjęcia

Drukarki 3D to prawdziwa rewolucja. W Japonii powstał pierwszy na świecie automat do zdjęć, który zamiast na papierowej fotografii, uwieczni postać w formie trójwymiarowych figurek.To pomysł japońskiej firmy Omote3D.

24 listopada firma otworzy swoje tymczasowe studio w galerii handlowej Eye od Gyre, w najmodniejszej dzielnicy Tokio - Harajuku. Projekt spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Terminy "sesji" można rezerwować wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej.

omote3d.com

Po zeskanowaniu całej postaci, drukarka 3D stworzy figurkę z białego plastiku. Następnie każda będzie ręcznie malowana, aby jak najdokładniej oddać wszystkie detale postaci i szczegóły stroju. Do wyboru będą trzy rozmiary figurek, małe -10 cm, średnie -15cm i duże -20 cm. Póki co, przyjemność wykonania figurki z własną podobizną nie należy do najtańszych.  Za najmniejszą trzeba będzie zapłacić 21 tys. jenów czyli ok. 845 zł. Duża figurka to już dwukrotnie większy wydatek.

omote3d.com

Obok punktu wykonującego wydruki 3D będzie można obejrzeć wystawę trójwymiarowych portretów.

Kto wie, może niebawem zamiast zdjęcia w ramce,  figurkę ukochanej osoby, dziecka lub zwierzaka można będzie z powodzeniem stawiać na biurku?

ZDJĘCIA>>

Więcej o: