Balansujące meble

Meble, które zmuszają do myślenia

"Lean on me" to seria mebli stworzonych przez studio TSCHUS. Studio projektowe założyli  studenci Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie - Gali Slutski, Engelhorn David i Tony Grigorian.

Kolekcja składa się ze stołka, półki i wieszaka. Meble są wyjątkowe. Zmuszają korzystające z nich osoby do interakcji z nimi na różne sposoby.

"The 12min" to stołek na jednej, cienkiej nóżce. Projektanci inspirowali się zapinanymi w pasie stołkami, używanymi przez rolników do dojenia krów. Spokojne balansowanie na metalowym elemencie może mieć w sobie coś z medytacji, ale utrzymanie równowagi będzie nie lada wyzwaniem

mat. prasowe

Wieszak "2forTango" również nie jest zwykłym, banalnym sprzętem. Sęk w tym, aby porozwieszać rzeczy po obu jego stronach tak, aby ich ciężar się zrównoważył.

Półkę "HangOver" trzeba oprzeć o ścianę. Książki lub czasopisma należy umieścić na czerwonych sznurkach, pełniących jednocześnie funkcje zakładek. I znów projektanci zmuszają nas do myślenia. Jak ułożyć wszystkie pozycje, aby półka cały czas pozostała na swoim miejscu?

Meble izraelskich projektantów wykonane są z drewna, metali i czerwonego, elastycznego sznurka. Na razie to tylko prototypy.

ZDJĘCIA>>

Zobaczcie filmik:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.