Folia bąbelkowa na przystanku

Sposób na stres według włoskiego artysty

Folia bąbelkowa została wynaleziona przez dwóch inżynierów Alfreda Fieldinga i Marca Chayannesa w 1957 roku. Składa się z wypełnionych powietrzem, umieszczonych w równych odstępach pęcherzyków, zwanych też bąbelkami. Folia ta używana jest głównie do pakowania delikatnych przedmiotów. "Strzelanie" z bąbelków działa na wiele osób uspokajająco. Włoski artysta Biancoshock wykorzystał te "terapeutyczne" właściwości folii w swojej najnowszej instalacji.

fra-biancoshock.org

Zauważył on na jednym z przystanków autobusowych, mnóstwo poddenerwowanych ludzi. Było zimno, autobus nie przyjeżdżał, ludzie klęli pod nosem. Biancoshock postanowił umieścić swoją najnowszą  instalację "Antistress for free!" (pol."Odstresowanie za darmo") właśnie na tym przystanku.

fra-biancoshock.org

Pociął on folię w arkusze o trzech rozmiarach. Najmniejszy można "wypstrykać" w 3 minuty. Aby pozbyć się wszystkich bąbelków z największego, potrzeba aż 10 minut. Teraz wystarczy tylko zastanowić się ile przyjdzie nam czekać na autobus, chwycić za odpowiedni arkusz i... do dzieła!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.