Uczucia na talerzu

Talerze które pomogą, gdy brakuje słów.

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś pokłócić z osobą z którą mieszkamy. Nie ma nic bardziej męczącego, niż wspólne jedzenie posiłku poprzedzone ostrą wymianą zdań. Krępująca cisza, wzrok wbity w talerz... Znacie to?

Na szczęście projektanci tworzą przedmioty, które pomogą nam wyrazić nasze myśli. Andrea Rekalidis z Turynu zaprojektował talerze "Purpose Plates". Takie naczynia mogą nie tylko ocieplić relacje między zwaśnionymi stronami, ale również skłonić do rozmowy tych członków rodziny, którzy podczas jedzenia np. oglądają telewizję.

Zestaw składa się z dwóch talerzy - mniejszego i większego. Wystarczy skierować strzałkę na górnym talerzu na osobę z którą chcemy porozmawiać a następnie dopasować do opcji umieszczonych na dolnym talerzu.

andrearekalidis.it

Andrea Rekalidis zaprojektował dwa rodzaje zestawów. Pierwszy z nich, z napisem "I want to" (pol. Chcę) ma wyrażać nasze pragnienia. Można więc np. chcieć potańczyć, porozmawiać, przytulić się albo zapalić.

Drugi zestaw ma napis "You have to" (pol. Musisz). Można więc skłonić rozmówcę, aby spytał o zdanie mamę lub tatę, poszedł do dentysty lub posprzątał swój pokój.

Talerze "Purpose Plates" to na razie tylko prototypy. Mamy nadzieję, że pojawią się w produkcji!

Więcej o: