Zielone na białym - dwupoziomowe mieszkanie

Nowoczesne mieszkanie projektanta akwariów.

Radosław Baszak jest właścicielem Pracowni Roślin Wodnych . Projektuje on akwaria naturalne, wywodzące się z chęci odtworzenia w codziennym otoczeniu człowieka zaczerpniętych z natury krajobrazów. W takich akwariach pojawiają się naturalne materiały - korzenie i kamienie, które wraz z roślinami i kolorowymi, tropikalnymi rybami tworzą harmonijną aranżację. Naturalnego akwarium nie mogło również zabraknąć w mieszkaniu projektanta.

fot. ajot.co

Radosław Baszak chciał, aby jego dwupoziomowe mieszkanie, o powierzchni 80m2, było połączeniem części mieszkalnej z mini galerią, w której znajdować się będzie akwarium. Zlecił on projekt architektowi wnętrz Tomaszowi Jasińskiemu z AJOT Studio projektowe.

Kolorystyka wnętrz nawiązuje do pasji właściciela - projektowania zbiorników wodnych. Dominuje tu biel z akcentami intensywnej zieleni. Mieszkanie urządzono w minimalistycznym stylu.

Na dole znajduje się duży salon z częścią jadalną i kuchnią. Wcześniej kuchnia była oddzielnym pomieszczeniem, ale architekt zdecydował otworzyć ją na salon. W tej części mieszkania zdecydowano się na posadzki żywiczne, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.

fot. ajot.co

Bardzo ciekawym rozwiązaniem było umieszczenie wejścia do łazienki w modułowej zabudowie kuchni. Drzwi stały się zupełnie niewidoczne. W łazience użyto płytek w intensywnym, zielonym kolorze kojarzącym się z roślinami akwariowymi.

Dawną klatkę schodową ze schodami zabiegowymi zastąpiono prostymi, nowoczesnymi schodami. Prowadzą one na piętro, gdzie wydzielono miejsce na pracownię oraz sypialnię. Pierwsze co rzuca się w oczy to akwaria, duma Radosława Baszaka. Łóżko tworzy stałą zabudowę z miejscem do czytania gazet. Znalazło się tu miejsce na stół Tulip projektu Eero Saarinena. Nowoczesny charakter wnętrza podkreśliła wisząca lampa w oszczędnej formie.

ZDJĘCIA>>

Mieszkanie, 80m2, Wrocław

Projekt i realizacja:

AJOT Studio projektowe

Tomasz Jasiński

Więcej o: