Widelec hamujący apetyt - Hit czy kit?

Ten widelec świeci i wibruje gdy jemy za szybko.

Większość z nas je w pośpiechu. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zbyt szybkie jedzenie prowadzi do wielu poważnych schorzeń (np. zaburzeń trawienia) i nadwagi.  Francuski inżynier Jacques Lepine z grupy Hapilabs zaprojektował HAPIfork, czyli elektroniczny widelec wyrabiający w użytkowniku nawyk właściwego, spokojnego jedzenia.

hapilabs.com

HAPIfork monitoruje za pomocą elektronicznych czujników, szybkość z jaką zjadamy posiłki. Gdy jemy za szybko, informuje nas o tym świecąc się i delikatnie wibrując. Widelec poinformuje nas także kiedy powinniśmy coś przekąsić. Każdy nasz kęs zostanie zarejestrowany przez mikrokomputer. Bezprzewodową komunikacje zapewnia bluetooth.

Użytkownik ma dostęp do swojego dzienniczka online, w którym zapisany zostaje czas spożywania posiłków, ilość ruchów widelca oraz czas pomiędzy kolejnymi kęsami. Do widelca zaprojektowana została także aplikacja mobilna z poradami dotyczącymi zdrowego odżywiania.

hapilabs.com

Niezwykłe widelce dostępne będą w pięciu kolorach. Zadebiutują na targach elektroniki CES 2013 w Las Vegas, a już w kwietniu trafią do pierwszych użytkowników. Za HAPIfork trzeba będzie zapłacić ok. 100 dolarów. Co o tym myślicie? To hit czy kit?

Widelec hamujący apetyt to:
Więcej o: