Ściany z tkanin

Alternatywa dla ścianek działowych.

Meble pełniące kilka funkcji jednocześnie, apartamenty z ukrytymi pokojami czy schowki w najdziwniejszych miejscach - projektanci szukają najlepszych rozwiązań na właściwe zagospodarowanie małej przestrzeni . Częstym problemem w niewielkich mieszkaniach jest brak prywatności, brak pomieszczenia w którym możemy pobyć sami ze sobą. Rozwiązaniem może być Tagendraads - materiałowe ścianki projektu Wies Preijde z Holandii.

Tagendraads nie są trwałymi ścianami o które można się oprzeć. Nie powiesimy na nich ulubionego obrazu. Nadal będziemy słyszeć głosy innych domowników. Prezentują się jednak nadzwyczaj ciekawie. Jeśli zależy nam tylko na symbolicznym podzieleniu pomieszczenia, wydają się być pomysłem wartym uwagi.

Wies Preijde pokazała swój projekt w formie instalacji w 2011 roku w Hadze. Materiałowe ścianki robione są ręcznie z grubej przędzy, która delikatnie przepuszcza światło. Odpowiednio połączone pionowe, poziome i ukośne pasy dają wrażenie trójwymiarowości. Kluczowy jest tu też dobór kolorów.

Projekty Wies Preijde sprawdziłyby się z pewnością w niejednej kawalerce. Wyjątkowo oryginalnie prezentowałyby się też w biurach, zastępując plastikowe ścianki działowe.

ZOBACZCIE zdjęcia>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.