Nowoczesny akademik

12 m2, własna kuchnia i łazienka - tak mieszkają studenci w Londynie.

"Scape" to akademik zaprojektowany przez architektów ze studia AB Rogers Design. Dwie minuty dzielą studentów od stacji metra Mile End we wschodnim Londynie. Akademik z zewnątrz nie robi wrażenia, jednak w środku zaskakuje nowoczesnością.

Akademik ma 600 pokojów o powierzchni niewiele ponad 12m2. Każdy pokój ma własną łazienkę i kuchnię.  Architektom zależało przede wszystkim na funkcjonalności. Inspiracją były pociągowe kuszetki, w których niewielką przestrzeń trzeba wykorzystać do maksimum. Na okiennych parapetach stworzono siedziska, a w stołach ukryto kilka szafek. Gładkie powierzchnie wykonano z corianu, nadającemu wnętrzu nowoczesny charakter. Każdy pokój posiada prosty schemat kolorów, biel połączono z turkusem, fioletem błękitem, czerwienią lub soczystą zielenią. Duże okna wpuszczają do środka mnóstwo światła.

Na dole, w części wspólnej studenci mają do dyspozycji nowocześnie urządzoną kawiarnie, delikatesy i czynną całą dobę restaurację serwującą dania azjatyckie w pudełkach. Charakterystycznym punktem budynku są czerwone, spiralne schody łączące recepcje z pierwszym piętrem.

ZOBACZCIE jak wygląda "Scape">>

Więcej o: