Kolorowe mieszkanie w Kopenhadze

Sofa z europalet, krzesła Eamesów i Kurt Cobain na ścianie. Zobaczcie duńskie mieszkanie pełne ciekawych detali.

Julie Bjerg i Michaela Norupsa mieszkają w kopenhaskiej dzielnicy Vesterbro. Jeszcze kilka lat temu okolica ta nie cieszyła się najlepszą reputacją. Ostatnio powstały tu nowoczesne centra kultury, modne bary i galerie. Stare kamienice poddano renowacji, a dzielnica zrobiła się bardzo modna.

Mieszkanie Julie i Michaela składa się z otwartej kuchni, jadalni, salonu, sypialni z garderobą oraz pokoju dziecka. Urządzono je bardzo pomysłowo, pełno tu kolorowych akcentów i przemyślanych rozwiązań. Ściany pomalowano farbami w odcieniach zimnego błękitu i szarości.

boligmagasinet.dk Pia Olsen fot. Thomas Dahl

W części kuchennej rzuca się w oczy ogromne zdjęcie Kurta Cobaina, nieżyjącego lidera grungowej grupy Nirvana. Do tego duży, pomalowany na niebiesko stół znaleziony na pchlim targu i oryginalne, żółte, plastikowe krzesła projektu Eamesów, które, jak śmieją się właściciele, doprowadziły ich niemal do bankructwa. Zabudowa kuchenna ma już ponad 30 lat. Odnowiono ją, malując szafki kuchenne białą farbą. Zamiast klasycznych uchwytów użyto skórzanych, złożonych pasków.

Ciekawie prezentuje się salon, w którym pierwsze skrzypce gra ogromna sofa wykonana z europalet. Jej uzupełnieniem jest kawowy stolik, wykonany z tego samego materiału. Europalety znalazły się także w sypialni. Julie i Michael położyli na nich gruby materac, dodali zagłówek i... łóżko gotowe!

Dzięki tym sprytnym pomysłom na recykling starych mebli i wykorzystanie przemysłowych palet, właściciele mogli pozwolić sobie na kilka ciekawych, designerskich i ....drogich dodatków w postaci kultowych krzeseł czy ciekawego oświetlenia. A wszystko razem tworzy ze sobą zgrabną i niecodzienna całość.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.