UPPLEVA czyli telewizory dopasowane do mebli IKEA

Do asortymentu wszystkich sklepów IKEA w Polsce wprowadzona została UPPLEVA.

Do asortymentu wszystkich sklepów IKEA w Polsce została właśnie wprowadzona UPPLEVA - rozwiązanie do pokoju dziennego, łączące regały z serii BESTA z inteligentną telewizją i systemem dźwiękowym. Do tej pory UPPLEVA była dostępna w Polsce jedynie w sklepie IKEA w Gdańsku. Teraz przyszedł czas na rynek ogólnopolski.

UPPLEVA to gotowy zestaw składający się z telewizora, odtwarzacza CD, DVD i Blu-ray, zestawu głośników 2.1 oraz radia. Wszystko to wmontowane jest razem w regały z serii BESTA. Plączące się zazwyczaj przewody zostały ukryte w specjalnych kanałach. Niskotonowy głośnik działa bezprzewodowo - można go postawić praktycznie w dowolnym miejscu. Całość obsługiwana jest za pomocą jednego pilota. Aby jeszcze lepiej wkomponować telewizor w otoczenie, można na niego nałożyć ramę w kolorze białym lub czarnym. Tylko najmniejszy telewizor o przekątnej 24 cali sprzedawany jest ze zintegrowaną ramą.

Seria UPPLEVA składa się z ok. 45 produktów w tym telewizorów LED Full HD w czterech rozmiarach, systemów dźwięku 2.1 w dwóch rozmiarach z bezprzewodowymi głośnikami niskotonowymi  (subwooferami), uchwytów, osprzętów, ram dekoracyjnych do telewizora oraz uzupełniających akcesoriów technicznych.

mat. prasowe

Przy tworzeniu systemu UPPLEVA TV & Sound IKEA współpracowała z firmą TCL Multimedia, jednym z pięciu czołowych producentów elektroniki domowej na świecie. Szwedzka firma jest pewna jakości tego sprzętu, daje klientom aż 5 lat gwarancji. Telewizory o przekątnej powyżej 24 cali to tzw. smart TV z dostępem do Internetu. Są przystosowane do korzystania z sieci Wi-Fi, a przy pomocy osobno sprzedawanego adaptera można połączyć telewizor z komputerem, smartfonem czy innym urządzeniem w ramach sieci bezprzewodowej. Telewizory wyposażone są w czujnik światła, który automatycznie dopasuje jasność ekranu do warunków panujących w pokoju.

Pomyślano o wielu istotnych szczegółach: są tu aż cztery wejścia HDMI i dwa wejścia USB. W szafce na której stoi telewizor znajdzie się miejsce na ukrycie dodatkowego sprzętu. Drzwiczki mebla zrobione są z siatkowej tkaniny przepuszczającej sygnał z pilota.

Najtańszy zestaw BESTA/UPPLEVA z 24 calowym telewizorem, kosztuje 1736 zł. Za kombinacje mebli z telewizorem o przekątnej 46 cali trzeba zapłacić 7094 zł.

ZOBACZCIE zdjęcia>>

Więcej o: