Nowe biuro Google w Tel Awiwie

Pomarańczowe drzewka, deski surfingowe, traktor i brukowana uliczka - zobaczcie wyjątkowe biuro Google w Tel Awiwie.

O oryginalnych biurach firmy Google pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem chcemy wam pokazać najnowsze biuro internetowego giganta, otwarte niedawno w Tel Awiwie. Niesamowite wnętrza to efekt pracy szwajcarskiego zespołu Camenzind Evolution. Architekci stworzyli też biura Google w Moskwie, Sztokholmie, Dublinie i Zurychu. Przy pracy nad izraelskim projektem współpracowali z lokalnymi firmami i studiem architektonicznym Yaron Tal.

Biuro o powierzchni 85 tys. m2, zajmuje osiem pięter w nowoczesnym biurowcu Electra Tower. Wszędzie można dostrzec inspiracje naturą. Ponad połowę powierzchni zaaranżowano tak, by pracownicy mogli odczuć atmosferę różnych krajobrazów Izraela. Architekci wyczarowali tu brukowane uliczki, drzewka pomarańczowe i pola uprawne. W kuchniach i stołówkach panuje iście piknikowa atmosfera - obiady je się tu siedząc na drewnianych ławach, w cieniu zielonych drzew.

camenzindevolution.com

Jedno z pomieszczeń zaaranżowano tak, by przypominało izraelską plażę. Są tu wykładziny przypominające piasek, deski surfingowe i leżaki. Nie zapomniano też o ogromnej, plastikowej zjeżdżalni.

Właściwa praca odbywa się już w znacznie mniej rozpraszających warunkach. Komputery ustawiono w dużym, klasycznym pomieszczeniu. Pracownicy mają do swojej dyspozycji trzy restauracje, z których każda serwuje inną kuchnie.

Więcej o: