Lampa w książce

Lumio czyli bardzo pomysłowa przenośna lampka

Wyobraźcie sobie stojącą na półce książkę w solidnej drewnianej oprawie. Sięgacie po nią, otwieracie i.... oślepia was światło. Scena z Harrego Pottera? Nie. To Lumio - lampka zaprojektowana przez Maxa Gunawana z Indonezji.

Gdy Lumio nie działa, wygląda jak zwykła książka. Dopiero po otwarciu zamienia się w wyjątkową lampkę. Wyposażona jest w żarówki typu LED a dzięki baterii, może świecić nawet przez 8 godzin. Do zestawu dołączono także kabel sieciowy.

embed

fot. hellolumio.com

Pod drewnianą okładką umieszczono silne magnesy, dzięki którym można nadawać Lumio różne formy. Możliwości jest co najmniej kilka. Po pełnym rozłożeniu lampka przybiera postać walca, który można powiesić lub umieścić na dowolnej podstawie (np. na butelce).

fot. hellolumio.com

Max Gunawan zaprezentował swój projekt na platformie Kickstarter, na której internauci wspierają finansowo pomysły, które chcieliby aby zostały wcielone w życie. Był to strzał w dziesiątkę. Już po trzech dniach fundusze przeznaczone na wdrożenie Lumio do produkcji, kilkukrotnie przekroczyły kwotę, o którą starał się młody projektant.

A wy, co sądzicie o Lumio?

ZOBACZCIE zdjęcia>>

Więcej o: