Stylowe mieszkanie w Amsterdamie

Wnętrza z charakterem, czyli amsterdamskie mieszkanie Ank van der Pluijm.

Dziś zabieramy was w podróż do Amsterdamu, miasta kanałów i pięknych kamienic stojących wzdłuż nabrzeży. W starej szkole, przerobionej na budynek mieszkalny, znalazła swoje wymarzone miejsce Ank van der Pluijm.

Mieszkanie Ank ma 128 m2. Co ciekawe, jest to jedna duża, otwarta przestrzeń. Symboliczne ścianki, nie sięgające sufitów postawiono tylko w łazience. Kuchnia jest centrum całego mieszkania. Z jednej strony znajduje się sypialnia, łazienka oraz salon z olbrzymim oknem i wyjściem na balkon, z drugiej jadalnia i pokój do pracy.

"Zawsze żyłam w pofabrycznych budynkach. Uwielbiam duże okna i niczym nieograniczone, pełne światła przestrzenie" - mówi Ank.

boligmagasinet.dk Lykke Foged i Pia Olsen fot. Morten Hultum

W amsterdamskim mieszkaniu dominują odcienie bieli i szarości. Nie jest to jednak zimne wnętrze pozbawione charakteru. Meble znanych projektantów stoją obok produktów z IKEA, regały pełne są książek i zabawnych figurek a na ścianach wiszą kolorowe obrazy i plakaty - czuć tu artystyczną duszę. Mieszkanie jest kobiece, ale nie przesłodzone.

Miejscem, w którym Ank najbardziej lubi przebywać jest balkon, z którego rozpościera się widok na dachy i kanały. "To przedłużenie mojego mieszkania" - mówi właścicielka.

Zobaczcie wyjątkowe mieszkanie w Amsterdamie>>

Więcej o: