STOCKHOLM - nowa kolekcja IKEA

Nowa kolekcja IKEA STOCKHOLM łączy nowoczesność z klasycznym wzornictwem

2 kwietnia 2013 roku we wszystkich sklepach IKEA w Polsce pojawi się pełna kolekcja mebli i akcesoriów Stockholm.

Hasło przewodnie nowej kolekcji brzmi "Doskonałe rzemiosło". Dlaczego? STOCKHOLM cechują szlachetne i wytrzymałe materiały, ponadczasowe wzornictwo, staranne wykończenia oraz dbałość o każdy detal. Kolekcja obejmuje łącznie ok. 40 produktów, które sprawdzą się przy urządzaniu praktycznie każdego pomieszczenia w domu. Meble i akcesoria bardzo dobrze prezentują się zarówno jako komplet, jak i w zestawieniu z innymi elementami wyposażenia domu.

O kolekcji IKEA STOCKHOLM

Zapewne niektórzy z was zetknęli się już kiedyś z produktami z kolekcji IKEA STOCKHOLM. Pierwsza kolekcja pojawiła się w 1984 roku, kolejna w 1989 roku. Trzecia powstała 7 lat temu. Niektóre artykuły, takie jak poduszki, zasłony czy lampy, można kupić również w Polsce. Najnowsza, czwarta kolekcja dostępna będzie w polskich sklepach IKEA po raz pierwszy w całości.

mat. pras. IKEA

Wysokiej jakości materiały

Każdą kolekcję STOCKHOLM cechują wysokiej jakości materiały. Przykładem może być naturalna okleina drewniana z orzecha włoskiego, której odcień z roku na rok będzie stawał się bardziej intensywny. Zdecydowano się także na skórę anilinową, która na długo zachowuje swoją naturalną fakturę.

Tekstylia pojawiające się w kolekcji wykonano z aksamitu, bawełny i ramii. Dostępne są także miłe w dotyku wełniane, tuftowane dywany. Nie można zapominać o ręcznie dmuchanym szkle oraz wysokiej jakości porcelanie.

Kolory z natury

W doborze kolorów i wzornictwie, widać wyraźną inspirację naturą. Dominują ciepłe, głębokie brązy, soczyste zielenie oraz słoneczne żółcie. Organiczne kształty połączono prostymi liniami, nadając kolekcji charakterystyczny skandynawski akcent.

Bardzo ciekawie prezentują się fotele obite tkaniną w paprocie, czy poduszki inspirowane widokiem szwedzkich pól z lotu ptaka.

ZOBACZCIE nową kolekcję IKEA STOCKHOLM >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.