Stylowe mieszkanie w średniowiecznej kamienicy

Mieszkanie pełne kontrastów w samym sercu średniowiecznej Barcelony

Zapraszamy was do Barcelony. Dokładniej, do średniowiecznej dzielnicy Gotyckiej, która jest centrum barcelońskiego Starego Miasta. W jednej z kamienic z niewielkim dziedzińcem,  znajduje się apartament "Crusch Alba" ( "Biały Krzyż") o powierzchni 109 m2. Zajmuje on pól piętra historycznego budynku.

Renowacji i adaptacji mieszkania do potrzeb nowych właścicieli, podjęli się architekci z biura Gus Wüstemann. Chcieli, aby wnętrze zachowało swój surowy charakter. Ingerencja w zastaną strukturę budynku nie wchodziła w grę.

Dobrym rozwiązaniem okazało się umieszczenie pomiędzy średniowiecznymi murami, białych ścianek z tworzywa, układających się w formę krzyża, od którego apartament wziął swoją nazwę. Za gładkimi, nowoczesnymi ścianami umieszczono kuchnie i łazienkę.

fot. guswustemann.com

Poważnym problemem apartamentu, typowym dla większości mieszkań w tej części Barcelony, była niewielka ilość światła dziennego. Białe ścianki nie tyko wydzielają nowe pomieszczenia, ale też odbijają światło,  sprawiając, że mieszkanie staje się znacznie jaśniejsze.

Architekci zdecydowali się na pozostawienie wszystkich powierzchni w zastanym stanie. Zachowano i zabezpieczono oryginalny, drewniany malowany sufit. Ślady starych tynków i farb, pokryto warstwą bezbarwnej żywicy.

Stworzono wyjątkową, stylową przestrzeń, w której historia miesza się z nowoczesnością.

ZOBACZCIE sami>>

Więcej o: