Mieszkanie w wielkomiejskim stylu

Wielkie miasto motywem przewodnim warszawskiego mieszkania

Mieszkanie o powierzchni 76 m2 mieści się w jednym z warszawskich bloków.  Zaprojektowała je Katarzyna Jachymek dla dwójki rodzeństwa - siostry i brata. Przy pomocy architekta wnętrz i wizji właścicieli mieszkania, powstała nowoczesna, harmonijna przestrzeń, dopełniona kilkoma modnymi detalami.

Wnętrza przearanżowano tak, by wydawały się jeszcze się jeszcze bardziej przestronne. Bambusowe deski zastąpiły chłodne kafle na podłogach. Ściany pomalowano na neutralne kolory z palety szarości. W miejscu dawnej jadalni stworzono część wypoczynkową. Czarno-biała fototapeta z widokiem nowojorskiej ulicy, optycznie powiększyła niewielką przestrzeń. To właśnie miasto, było motywem przewodnim mieszkania.

W kuchni wymieniono górne, ciemnobrązowe szafki na bardziej nowoczesne - lakierowane. Na miejscu starego blatu, pojawił się nowy z czarnego, błyszczącego kamienia. Przestrzeń pomiędzy kuchennymi szafkami została pokryta cegłą elewacyjną pomalowaną na biało. Tworzy to spójną całość z fototapetą i częścią wypoczynkową. Taką samą cegłą pokryto także wybrane ściany w holu mieszkania.

fot. mat. prasowe

Na ścianie, na której powieszono zdjęcia metropolii zrobione podczas podróży, kolory z palety szarości przełamano odważnym, ciemnym granatem. Kolor ten obecny jest także na tapecie w jednej z sypialni.

W mieszkaniu znaleźć można sporo modnych elementów, jak chociażby minimalistyczne grzejniki firmy Vasco (modele Niva) w formie prostopadłościanów. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesny, biały, błyszczący stół firmy Caligaris, z centralną, metalową podstawą i kszesła z kolekcji Ice tej samej firmy.

Bardzo ciekawym nawiązaniem do miejskiego motywu, jest lampa nad kuchennym stołem przypominająca Atomium w dzielnicy Laeken w Brukseli.

ZOBACZCIE zdjęcia>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.