Mieszkanie w krakowskiej kamienicy - naturalnie i elagancko

Stonowane kolory i dużo naturalnych materiałów - drewna, lnu i metalu. Zapraszamy do mieszkania w krakowskiej kamienicy.

Stumetrowe mieszkanie w krakowskiej kamienicy to projekt autorskiej pracowni projektowania wnętrz "Projekt i...". Mieszkanie przeznaczone jest pod wynajem dla jednej lub dwóch osób. Z tego powodu jeden z trzech pokoi został połączony z kuchnią. Jest teraz otwartą jadalnią, pracownią i pokojem dziennym jednocześnie. '

Architektka postanowiła specjalnie przygotować ściany i zostawić mieszkańcom możliwość rozdzielenia pomieszczeń przesuwano-łamanymi drzwiami. Obecnie, na granicy kuchni i jadalni stoi stół, który w każdej chwili można złożyć.

Co do klimatu mieszkania byłyśmy z klientką zgodne - ma być naturalnie, elegancko, bez przepychu. Styl podpowiedział sam budynek.

mówi Sylwia Liana, założycielka pracowni "Projekt i....".

fot. projekti.pl

W pomieszczeniach, w których przebywa się częściej (w kuchni, pracowni i sypialni) zdecydowano się na jasną kolorystykę. W salonie wprowadzono bardziej nastrojowy klimat - królują tu różne odcienie szarości.

W większości pomieszczeń wykorzystano materiały naturalne o surowym wykończeniu, które z całą pewnością będą się pięknie starzeć. Prym wiedzie wykańczany na różne sposoby dąb, len i odrobina stali. Na ścianach zastosowano tradycyjne tynki. Dzięki swojej fakturze są dużo cieplejsze w odbiorze niż idealna gładź.

Wszystkie meble (z wyjątkiem tapicerowanych) zaprojektowane zostały przez pracownie "Projekt i...", a wykonane przez lokalnych rzemieślników. Sofy i krzesła również pochodzą z Polski. Trochę gorzej było z lampami. Tutaj ciężko było o polską produkcję. Tkaniny dostarczył, współpracujący z pracownią od lat krawiec.

Więcej o: