Szara sofa modnym meblem

Szaro nie znaczy buro! Sofy w różnych odcieniach szarości święcą teraz triumfy.

Sofa jest bez wątpienia najważniejszym meblem w salonie. Musi być wygodna i funkcjonalna, a także pasująca do reszty pomieszczenia. Najlepiej jeśli jest ponadczasowa i będzie wyglądać nadal dobrze, nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na ogólną zmianę stylu wnętrza.

Polacy przez wiele lat bali się szarości . Ściany i meble musiały być kolorowe. Producenci oferowali nam sofy we wszystkich odcieniach. W naszych salonach królowały więc meble czerwone, pomarańczowe, a nawet turkusowe. Im większy kontrast tym lepiej!

Od jakiegoś czasu można zaobserwować pewną zmianę. Do polskich mieszkań bardzo powoli zaczęła trafiać szarość. Najpierw w postaci dodatków, następnie koloru na ścianach. Odkryliśmy ponadczasowość i uniwersalność tego koloru, który pasuje niemal zawsze i wszędzie.

fot. Łukasz Kozyra www.widawscy.pl

Dziś sofy w różnych odcieniach szarości święcą prawdziwe triumfy, a niemal każdy producent mebli ma je w swojej ofercie. Taki mebel pasuje do każdego wnętrza i będzie świetnym tłem dla pozostałych elementów wyposażenia salonu. Jest idealny zarówno do pastelowych, jak i żywych kolorów. Szare sofy jeszcze długo nie wyjdą z mody. Największym hitem są w tej chwili meble z pokryciem z tkanin np. grubego filcu.

Zobaczcie naszą galerię i przekonajcie się, co mają producenci mają w swojej ofercie.

Więcej o: