Industrialny apartament w Poznaniu

Klimat nowojorskiego loftu i żeglarska pasja właściciela ukryta w wielu detalach. Zapraszamy do stylowego apartamentu w kompleksie City Park w Poznaniu.

Kompleks City Park zlokalizowany jest w zrewitalizowanych dawnych koszarach wojskowych. Właśnie tu znajduje się apartament, zrealizowany przez studio architektury wnętrz Nova Design, zaprojektowany dla dwojga dorosłych osób uprawiających wolne zawody i ich nastoletniej córki. Celem architektów było stworzenie przyjaznego miejsca do życia oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Wnętrze jest otwarte, jednak architekci zadbali o zachowanie niezbędnej do życia intymności. Wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu mają jasno określone funkcje. W apartamencie zaaranżowano salon z otwartą kuchnią i jadalnią, sypialnie z łazienką i garderobą, pokój dziecka z łazienką, przedsionek z toaletą dla gości, spiżarnie oraz dwa gabinety dla właścicieli, którzy często pracują w domu.

fot. novadesign.com.pl

Industrialny charakter tego miejsca widać gołym okiem. Użyto materiałów wykończeniowych wykorzystywanych w obiektach przemysłowych. Są tu np. posadzki z olejowanego betonu i żywicy epoksydowej czy płytki z cegły rozbiórkowej. Bardzo ciekawie prezentuje się stalowy rastrowy sufit oraz metalowa konstrukcja antresoli.

Aby jeszcze bardziej podkreślić klimat wnętrza, architekci zdecydowali się na oświetlenie w postaci długich profili świetlówkowych. Światło rozpraszające się na ceglanej ścianie wydobywa jej żywy kolor i podkreśla strukturę. Duże, wiszące lampy wyraźnie nawiązują do lamp fabrycznych.

Właściciele mieszkania nie boją się eksperymentów. Lubią niestandardowe rozwiązania i zabawy z designem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: