Buda dla psa? Pałac lub nowoczesna willa

Od idyllicznego szwedzkiego domku do budynku w stylu Bauhaus czyli budy od "Best Friend Home".

Nawet jeśli wasz pies wyleguje się na wszystkich kanapach i fotelach to z pewnością spodobałby mu się własny domek w ogrodzie. A mowa tu o domkach, które nie szpecą, a wręcz mogą być prawdziwą ozdobą ogródka.

Przedstawiamy wam dziś projekty niemieckiej firmy "Best Friend Home" założonej przez Dorie Kepplera i André Heinermanna. Wszystko zaczęło się, gdy szukali ładnej i pasującej do reszty otoczenia budy dla swojego psa. Niestety, na rynku nie było nic odpowiedniego.

"Ludzie, którzy mają głębokie poczucie estetyki chcieliby, żeby otaczały ich przedmioty ładne, żeby wszystko dookoła współgrało ze sobą" - możemy przeczytać na stronie internetowej Best Friend Home. Ostatecznie Dorie i André zdecydowali się sami zaprojektować i zbudować domek dla swojego psa. Tak narodził się pomysł na firmę, która ma w ofercie już 4 typy domków.

fot. bestfriendshome.com

"Alabama" to elegancka biała willa ze schodami, kolumnami i tympanonem. "Cubix" to hołd dla architektury Bauhausu. "Lonngerga" to przytulny, typowy szwedzki domek. Jeśli "klasyczne budownictwo" to za mało, firma "Best Friend Home" oferuje także domek "Fairytale" przypominający zamek z bajek Disney'a.

Wszystkie budy wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, odpornych na warunki pogodowe. Szyby wykonano z nietłukącego się tworzywa. Zdejmowane dachy ułatwiają czyszczenie wnętrza budy.

Budy produkowane przez niemiecką firmę są niestety bardzo drogie. Najtańszy, szwedzki domek kosztuje 1699 euro. Najwięcej, bo aż 2799 euro trzeba zapłacić za amerykańską rezydencje.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.