Wystrój wnętrz: poczuj się jak Wielki Gatsby

Nie da się ukryć, że kolejna ekranowa wersja "Wielkiego Gatsby'ego" wzmogła w ciągu ostatnich tygodni zainteresowanie stylem art deco. Wzmogła, bo tak naprawdę ta artystyczna maniera nigdy nie wyszła z mody, wciąż skupia na sobie uwagę, wciąż jest chętnie przywoływana przez dekoratorów wnętrz.

Jeśli ktoś, zainspirowany filmem, chciałby dziś urządzić sobie salon, sypialnię czy łazienkę w zgodzie z estetycznymi upodobaniami Daisy Buchanan czy Jaya Gatsby'ego (więcej o stylu TUTAJ ), nie powinien mieć z tym większych problemów, bo elementów takiego wystroju znajdzie na naszym rynku pod dostatkiem. I to zarówno jeśli chodzi o meble, jak i stylowe akcesoria - najlepiej świadczy o tym towarzysząca temu tekstowi galeria zdjęć owych przedmiotów. Kłopot jest tylko jeden: ceny. Ponieważ w grę wchodzą rzeczy bardzo luksusowe (milionerzy, nawet wywodzący się z niższych sfer, innymi się przecież nie otaczają) - towarzyszą im odpowiednio wysokie ceny.

I tak - piękny fotel Lama marki Zanotta kupimy za minimum 15 900 zł. Interesujący dywan Kaju z firmy Jan Kath kosztuje 3400 zł, oczywiście za metr kwadratowy. Za niezwykle urodziwą bulionówkę z kolekcji Tresor projektu Marieli Schwarz dla manufaktury Raynaud Limoges zapłacimy 943 zł. Za cukiernicę z tej samej serii - 1105 zł...

Mamy propozycję: wiedzą Państwo może, gdzie podobne sprzęty można nabyć za dużo niższą cenę? Jeśli tak - napiszcie nam o tym (przyślijcie link, nazwę sklepu) w miejscu na komentarze, pod artykułem, albo wyślijcie wiadomość na adres czterykaty@agora.pl Spróbujemy stworzyć galerię zdjęć pokazującą tańsze, a więc dostępniejsze elementy wystroju wnętrz stylizowane na meble i gadżety z lat 20 ub. wieku.

I jeszcze coś: jeśli wśród odziedziczonych mebli królują w Państwa mieszkaniach sofy, fotele, szafy z tamtej epoki, jeśli mają Państwo w domowych kredensach karafki, łyżeczki, cukiernice czy inne podobne drobiazgi z tamtych lat - prosimy o zdjęcia. Chcielibyśmy także z nich stworzyć galerię i pokazać, że zawsze jesteśmy trendy...

Zobacz galerię zdjęć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.