Pokój dziecka - inspiracje [GALERIA]

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Zobaczcie kilnnaście pięknych, prostych i funkcjonalnych pokoi.

Jeśli nie chcemy robić co kilka lat gruntownego remontu, musimy pamiętać, że pokój przedszkolaka za kilka lat zmieni się w pokój ucznia. Unikajmy kupowania mebli nawiązujących do bajek, które w danej chwili uwielbia nasza pociecha. Prawdopodobnie syn szybko znudzi się bohaterami filmu Auta i zacznie marzyć o piłkarskich akcentach, a córka porzuci miłość do Kubusia Puchatka na rzecz uwielbienia dla gwiazd Disneya.

Najbezpieczniej jest inwestować w dodatki - kolorowe zasłony, narzuty, poduszki i dywaniki, które w każdej chwili (bez wydawania fortuny) można wymienić na inne. Pozwólmy, aby nasze dzieci same zaaranżowały swój pokój. Dobrym rozwiązaniem mogą być tablice korkowe lub listwy, na które nasze pociecha może przypiąć ulubione rysunki czy plakaty.

fot. lightlocations.com

W pokojach dziecięcych świetnie sprawdza się ściana pomalowana farbą tablicową. Przedszkolak może po niej "bazgrać" do woli, a nastolatek chętnie nakreśli na niej swój plan zajęć czy teksty z kultowych filmów.  Podkładem pod farbę tablicową może być farba magnetyczna. Daje to jeszcze więcej możliwości do wykreowania swojej wymarzonej przestrzeni.

W naszej galerii przedstawiamy kilkanaście pięknych, prosto urządzonych dziecięcych pokoików. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i czerpania inspiracji pełnymi garściami!

ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.