Artystyczne kubki

Polskie malarstwo na porcelanowych kubkach z serii Designer Collection marki Gerlach

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, choćby nawet najdrobniejszymi.  Poranna kawa w ładnym kubku lub ozdobnej filiżance smakuje przecież znacznie lepiej! Ostatnio nasze uznanie zdobyły porcelanowe kubki firmy Gerlach z limitowanej serii porcelany Designer Collection. Dlaczego?

Przede wszystkim zachwyca ich wyjątkowe wzornictwo. Kubki pokryte są motywami zaczerpniętymi z dzieł dwojga znanych, polskich malarzy reprezentujących sztukę współczesną - Beaty Murawskiej i Mikołaja Kasprzyka.

fot. mat. prasowe

Porcelana z grafiką artystki jest bardzo kobieca. Murawska maluje pola pełne kolorowych, kruchych tulipanów i rajskie ogrody. Jej obrazy charakteryzują jasne, czyste barwy i gęsta faktura farby. Znakiem rozpoznawczym malarstwa Mikołaja Krawczyka są postacie wyglądające na wycięte z renesansowych obrazów - żonglerzy, muzycy, tancerze i pojedynkujące się pary. Właśnie w takiej estetyce utrzymane są kubki z limitowanej serii porcelany Designer Collection. Okazuje się, że każdego dnia można otaczać się wielką sztuką bez konieczności wychodzenia z domu.

fot. mat. prasowe

Wrażenie robi także wyjątkowa jakość kubków. Wykonano je z porcelany kostnej (Bone China), do której dodaje się popiół z kości zwierzęcych. Taka porcelana jest znacznie bardziej odporna na stłuczenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Wyróżnia się też wśród innych tradycyjnych wyrobów ceramicznych odcieniem bieli, lekkością i przejrzystością.

Porcelana z serii Designer Collection dostępna jest w dwóch zestawach składających się z 4 kubków, z których każdy ozdobiony jest innym wzorem. Całość zapakowana jest w eleganckie opakowanie, w którym znaleźć można ulotkę z informacjami o twórczości artystów.  Cena zestawu to ok. 159 zł.

ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.