Szklany dom w Anglii

Stary, ceglany dom zyskał nowe oblicze. Do dawnej konstrukcji dobudowano nową, całkowicie przeszkloną część. Z połączenia starego z nowym powstał oryginalny i nowoczesny dom.

Dom znajduje się w hrabstwie Hampshire w południowej Anglii, a dokładniej w mieście Winchester. Architekci ze AR Design Studio dobudowali do starej, ceglanej bryły nowoczesną szklaną konstrukcje. Projekt nazwali "The Glass House", czyli "Szklany Dom".

Przeszklona część znajduje się od strony ogrodu. Na parterze ulokowano kuchnię, jadalnię i niewielki kącik wypoczynkowy. Właścicielom zależało, aby pomieszczenia te były urządzone bardzo nowocześnie, żeby ich aranżacja nie przytłaczała, lecz podkreślała widok na zadbany ogród i niebo.

We wnętrzach dominuje biel, świetnie komponująca się ze szklanymi taflami. Podłoga z płytek we wnętrzu płynnie przechodzi na taras. Niewątpliwą ozdobą salonu są szklane schody, których stopnie zdają się być zawieszone w powietrzu. Prowadzą one do jasnej sypialni i łazienki.

Kolejnymi schodami można się dostać do pomieszczeń w piwnicy. Wspaniale wyeksponowano tu wiekowego, ozdobnego konika na biegunach. Na tej kondygnacji architekci wygospodarowali również miejsce na sporą piwniczkę z winami.

Więcej o: