Wnętrze w stylu eko u organicznego fryzjera

Stół z drewna z odzysku, kanapy z palet, lampy z balonów na wino i kosmetyki zrobione z naturalnych składników. 

Zabieramy was dziś na warszawskie Powiśle, aby pokazać wam wyjątkowy... salon fryzjerski. Haircology - warto zapamiętać tę nazwę z dwóch powodów. Po pierwsze wszystkie używane tu kosmetyki zrobione są z naturalnych składników pochodzących z ekologicznych upraw. Po drugie, wyjątkowo stylowy salon urządzono z materiałów powtórnie przetworzonych.

Skupmy się więc na wnętrzach zaprojektowanych przez NOKE Architekcts. Haircology udowadnia, że ekologiczny wystrój nie musi oznaczać prowizorycznie wykonanych mebli i ogólnego wrażenia chaosu. Trend eko to przede wszystkim przywiązywanie wagi do materiałów oraz dbanie o jakość. Moda na ekologię ściśle wiąże się z recyklingiem, który z powodzeniem można wykorzystywać także urządzając wnętrza. Warszawski organiczny salon fryzjerski urządzono w myśl zasady 3R reduce, reuse, recycle czyli ograniczaj, wykorzystuj ponownie oraz przetwarzaj.

fot. materiały prasowe Haircology

Centralnym miejscem salonu jest duży, drewniany stół wykonany przez firmę Kodama. To tu skupia się życie towarzyskie, tu czesze się klientów i sporządza produkty do pielęgnacji włosów. Stół wykonany jest z drewna z odzysku - starych drzwi, szuflad, desek i nóg od stołu.  Nad nim wiszą nietypowe lampy, których klosze zrobiono ze szklanych balonów na wino. Na tym nie koniec, bo w salonie znaleźć można jeszcze kilka ciekawych mebli z recyklingu. Są tu kanapy zrobione z palet i półeczka z deski powieszonej na linach.

We wnętrzach Haircology dominują kolory natury - beże i biele, które znakomicie komponują się z zielenią.  Fronty mebli wykończono płytą OSB.  Ciekawym elementem wnętrza jest ściana pomalowana farbą tablicową, na której umieszczono ceny i inne informacje dla klientów.

Więcej o: