Meble IKEA w miniaturze

IKEA umebluje domki dla lalek

Nowy katalog IKEA pojawi się dopiero w sierpniu, a my już dziś zdradzamy jedną z jego tajemnic. Brytyjskie media podały, że już pod koniec lata IKEA wprowadzi do sprzedaży miniaturki swoich najbardziej rozpoznawalnych produktów.

Zestaw "Huset" składać się będzie ze stolika Lack, sofy Klippan, regału Expedit,plastikowego fotela Vago, dywanu w czarno-białe pasy oraz poduszki w kształcie serca. Wszystkie meble i dodatki wykonane zostaną w skali 1:15. Zestaw zawierać będzie również m.in. kartonową lampkę, zegar, ramki do zdjęć oraz lustro. Wszystko to będzie można wyciąć i pokolorować według uznania.

mat. prasowe IKEA

Z badań przeprowadzonych przez IKEA wynika, że dzieci chciałyby aby domki dla lalek były bardziej nowoczesne. Najlepiej, jeśli wnętrze domku przypominałoby miejsce w którym same mieszkają.

Miniaturowe repliki znanych mebli to nie nowość. Firma Vitra stworzyła kolekcję najbardziej znanych mebli (zaliczanych do klasyki designu) w mini rozmiarze. Każdy taki mebelek posiada licencję. Niestety miniatury Vitry są dość drogie i przeznaczone są raczej wyłącznie dla kolekcjonerów.

Zestaw "Huset" kosztować będzie 12 funtów (czyli ok. 60 zł).

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.