Smart by VOX - meble rozwijające kreatywność dzieci

Meble z nowej kolekcji Smart by Vox rosną wraz z dziećmi!

Najnowsza kolekcja mebli Smart by VOX stworzona została z myślą o kreatywności i talentach najmłodszych. Proste formy i regularnie rozmieszczone otwory sprawiają, że montaż mebli to połączenie nauki z zabawą. Meble zostały zaprojektowane przez Martę Krupińską, autorkę znanej i docenianej kolekcji Young Users by VOX.

Już na etapie projektowania nowej kolekcji czerpano z wiedzy psychologów, etnografów, psychologów oraz rodziców. Meble zyskały duże uznanie w oczach tych ostatnich. Doceniono fakt, że wspierają rozwój kreatywności od najmłodszych lat.

Dziecko,  pod okiem rodzica, może samo złożyć meble do swojego pokoju. Pomoże mu w tym specjalna "mapa montażu" czyli instrukcja w formie gry. Prosty system mocowań daje najmłodszym wiele możliwości tworzenia nowych form mebli i zmiany ich wyglądu w każdej chwili.

fot. redakcja

Otwory w ścianach mebli to prawdziwe pole do popisu dla dzieci. Mogą same przykręcać dodatkowe elementy - pojemniki, lampę do czytania, wieszaki, uchwyty na torby czy blachę do pisania i przyczepiania magnesów. Otwory świetnie nadają się też do przetykania różnych ozdóbek - linek czy koralików. Co najciekawsze, dzięki równo nawierconym otworom meble można dostosowywać do wieku dziecka. Zmiana wysokości blatu czy rozstawu półek w szafie jest prosta i szybka.

Meble Smart by VOX cechują neutralne kolory, pasujące zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki. Każde dziecko może zamontować na meblach kolorowe blachy, idealne do pisania i rysowania.

Premiera kolekcji miała miejsce na tegorocznym berlińskim festiwalu designu DMY.  Meble zaprezentowano w specjalnym namiocie, nazwanym Kids Corner VOX. Zaaranżowano tam strefę kreatywnych zabaw dla dzieci z kolekcją Smart by VOX. Najmłodsi tworzyli niezwykłe roboty i poznawali możliwości prezentowanych mebli.

Kolekcja Smart by VOX trafi do sprzedaży w drugiej połowie lipca 2013 r.

Więcej o: