Design na Open'er Festival 2013

Już dziś rusza kolejna edycja Heineken Open'er Festival. Do tej pory festiwal ten był świętem muzyki, sztuki, mody, kina i teatru. W tym roku po raz pierwszy na gdyńskim lotnisku zobaczymy też design. W specjalnie zaprojektowanej przez Studio Rygalik strefie Heineken Design Pavilion doświadczymy wielu aktywności związanych z polskim designem

W Heineken Design Pavilion zobaczymy projekty młodych polskich artystów, którzy dostali się do finału konkursu Open Design Explorations. Finaliści zaprezentują swoje projekty podczas serii Pecha Kucha, czyli dwudziestu dwudziestominutowych prezentacji. Najlepsi  w każdej kategorii zaproszeni zostaną by reprezentować Polskę w ostatnim etapie konkursu - projektowaniu Lounge Baru Heinekena.

Pavilion Dsignu jest efektem współpracy pomiędzy marką Heineken, a Studiem Rygalik, które zaprojektowało specjalnie na tę okazję meble oraz sam pawilon. Drewniana struktura pokrywająca fasadę Pavilionu powstała dzięki nietypowemu wykorzystaniu giętkości długich desek. Przypominająca organiczną siatkę konstrukcja reprezentuje charakterystyczne dla Studio Rygalik wykorzystanie właściwości materiałów oraz użycie minimalnych środków. Dodatkowo, Tomek Rygalik zaprojektował meble, w Pavilionie znajdą się m.in. niskie krzesło czy wielofunkcyjny stołek, których wygląd nawiązuje i ściśle współgra z wyglądem zewnętrznej fasady Pavilionu.

mat. prasowe

Miłośnicy designu będą mogli też wziąć udział w przeróżnych warsztatach prowadzonych przez czołowych polskich projektantów. Będzie można wspólnie z magazynem MALEMEN zaprojektować wieżowiec z Maciejem Siudą, nauczyć się podstaw designu od Oskara Zięty i stworzyć własny t-shirt z z Michałem Szulcem.  Nie zabraknie też wykładów Tomka i Gosi Rygalik o historii i przyszłości designu, a magazyn FUTU wraz z przyjaciółmi przygotował serię warsztatów o różnych dziedzinach designu: Product, Motion i Architecture.

I jak zwykle podczas Open'er Festival powstaje pytanie, jak ułożyć sobie swój własny grafik by zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej. Z roku na rok to pytanie staje się trudniejsze. Nie zapominajmy, że edycja 2013 to także wyjątkowe wydarzenia związane ze sztuką i teatrem, podczas których swoje dzieła zaprezentują m.in. Krzysztof Warlikowski i Paweł Althamer. I jak tu znaleźć czas by pójść na koncert?

Heineken Open'er Festival odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2013 r. na Lotnisku Gdynia Kosakowo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.