Kuchnie w szafie do kawalerki

Jak urządzić mieszkanie wielkości przeciętnego pokoju? Jak na kilkunastu metrach zmieścić sypialnię, kuchnię, łazienkę i salon? Nie pozostaje nic innego jak łączyć funkcje kilku pomieszczeń w jednym. Największy problem sprawia zazwyczaj kuchnia, której wyposażenie zajmuje dużo miejsca, a panujący kulinarny nieład nie pasuje do salonu czy sypialni. Dobrym rozwiązaniem są więc kuchnie w chowane w... szafie.

Brzmi to zaskakująco, ale w rzeczywistości kuchnia w szafie to idealne rozwiązanie do kawalerki. Magiczny mebel mieści w sobie wszystkie sprzęty potrzebne do gotowania, w tym zmywarkę i mikrofalę. W szafkach bez problemu zmieścimy naczynia, garnki i akcesoria kuchenne, a pojemna lodówka sprawdzi się nawet przy dwójce lokatorów.

Plusem tych kuchni jest też ich mobilność, gdyż kuchnię bez problemu możemy przenieść do innego mieszkania czy biura, nie uszkadzając przy tym mebli. Cecha ta szczególnie sprawdza się w przypadku kawalerek, które zazwyczaj są wynajmowane na chwilę, z myślą o rychłej przeprowadzce.

fot. 4madesign.pl

Najważniejszą jednak zaletą kuchni w szafie jest ich system zamykania. Wyobraźmy sobie, że nagle odwiedzają nas goście bądź po romantycznej kolacji chcemy "przejść" do sypialni. W przeciętnej kawalerce bylibyśmy bez szans i musielibyśmy się pogodzić z widokiem naczyń, resztek jedzenia i brudnych blatów. Dzięki kuchniom w szafie jednym ruchem ręki zamykamy cały kulinarny nieład i możemy delektować się ładnym widokiem. Kuchnie dostępne są w kilku kolorach i rodzajach oraz z różnymi systemami zamykania. Kuchnie w szafie można zobaczyć i kupić w warszawskim salonie marki 4maDesign, na Duchnickiej 3, bądź na stronie internetowej firmy.

Więcej o: