Meble z recyklingu

Worki po kawie i skrzynie wojskowe - dziewczyny z Loofdesign dają im drugie życie

Meble i akcesoria które tworzą dziewczyny z Loofdesign są wyjątkowe. Starym, bezużytecznym, zniszczonym i bezwartościowym przedmiotom nadają nową jakość, zmieniając ich funkcje użytkowe.

Karolina po skończeniu uczelni artystycznej pracowała w korporacji odzieżowej. Później projektowała oporządzenie dla jednostek specjalnych i służb mundurowych, a przez kilka ostatnich lat zabawki dla dużej polskiej firmy. Kasia z wykształcenia inżynier, od wielu lat związana jest z projektowaniem i aranżacją wnętrz. Obie dziewczyny na urlopach macierzyńskich wzięły się za szlifowanie w przydomowym ogródku. Tak się wszystko zaczęło.

fot. loofdesign.blogspot.com

Produkty, które tworzą zrobione są wyłącznie z materiałów recyklingowych. Półprodukty (lakiery, impregnaty) są starannie wyselekcjonowane i przyjazne dla środowiska. Materiały z których powstają ławy-skrzynie to stare, bezużyteczne skrzynie wojskowe pozyskiwane z wyprzedaży zasobów wojskowych. Poduszki robione są z worków jutowych, prosto od producentów kawy.

Przy produkcji ław-skrzyń i poduch staramy się minimalizować zużycie energii elektrycznej. Większość czynności takich jak szlifowanie, malowanie czy krojenie materiałów wykonujemy ręcznie. W toku produkcji ilość odpadów jest znikoma

- mówi Karolina.

Wszystkie prace dziewczyny wykonują same lub zlecają ich część lokalnym rzemieślnikom. Karolina i Kasia z Loofdesign wierzą, że dobry pomysł, wyobraźnia przy odrobinie pracy może wydobyć piękno z pozornie brzydkich i nieużytecznych już przedmiotów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: