Zamieszkać w Paryżu na 20 m kw.

Mieszkanie o powierzchni 20m 2 ze wszystkimi wygodami? To możliwe.

Grunt to dobra organizacja. Zasada ta sprawdza się również w przypadku aranżowania niewielkiej przestrzeni. Możemy się o tym przekonać spoglądając na projekt francuskiej pracowni architektonicznej Betillon / Dorval-Bory, której biura mieszczą się w Paryżu i Tuluzie.

W projekcie mieszkania ze względu na brak możliwości doświetlenia wnętrz światłem naturalnym wykorzystano możliwości jakie daje oświetlenie sztuczne. Ciekawostką są tutaj zastosowane lampy sodowe, które stosuje się powszechnie np. do oświetlenia ulic, dróg i autostrad. Lampa sodowa daje charakterystyczne pomarańczowe światło i jest bardzo wydajna (porównując ilość światła w stosunku do zużywanej energii elektrycznej).

Fot. Betillon / Dorval-Bory

W przypadku tego mieszkania, projekt nazwano Spectral, projektanci w pierwszej kolejności dokonali podziału niewielkiej powierzchni na funkcje. Wydzielono kuchnię, pokój dzienny, sypialnię na antresoli i łazienkę. Mieszkanie zaprojektowano z dominacją koloru białego a główną rolę w jego aranżacji odgrywa światło.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.