Tekturowa drukarka Origami od Samsunga

Eko drukarka laserowa to nowy produkt firmy Samsung. Składająca się na wzór origami, tekturowa drukarka jest przyjazna środowisku i zmienia punkt widzenia o sprzęcie elektronicznym. Drukarkę można samemu złożyć i pomalować.

Dotychczas drukarki były robione z grubego plastiku, który miał chronić mechanizm przed światem zewnętrznym. Konstruktorzy Samsunga chcąc zminimalizować zły wpływ produkcji sprzętu na środowisko, stworzyli produkt, który jest ekologiczny i poddaje się recyklingowi. Obudowa drukarki powstaje z zużytego papieru, a po skończeniu działania zamieniana jest znów na papier do druku.

Przeciętny użytkownik może sam złożyć drukarkę wykorzystując szablon z grubej tektury. Dzięki temu część procesu montażu urządzenia oddaje się w ręce użytkownika, skracając łańcuch produkcyjny. Wytrzymałość materiału jest porównywalna z typowym plastikiem.

fot. samsung.com

Drukarka Origami oraz dwie inne propozycje Mate i Clip zostały wyróżnione złotymi medalami w International Design Excellence Awards 2013 za najbardziej innowacyjne projekty roku.

Drukarkę Clip można złożyć w samodzielnie domu nie używając ani jednej śrubki, a Mate to produkt dla indywidualistów, gdyż obudowę użytkownicy mogą skomponować z dowolnie wybranych kolorowych paneli.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: