Polski projekt: Marcin Laskowski i jego meble

Obok mebli autorstwa Marcina Laskowskiego nie można przejść obojętnie. Fotele, stoliki i od niedawna też lampy zadziwiają wyszukaną formą i niestandardowymi rozwiązaniami. Najważniejsze jednak jest to, że mimo nietypowych kształtów meble są bardzo wygodne i funkcjonalne.

Pracownia Marcina Laskowskiego specjalizuje się w projektowaniu mebli własnego autorstwa i architekturze wnętrz. Wieloletnie doświadczenie i dbałość o szczegóły pomogły stworzyć markę rozpoznawalną na rynku polskiego designu. Fotele autorstwa Marcina świetnie wyglądają w surowych industrialnych wnętrzach jak i w tradycyjnych salonach.

TRIO

Stołek TRIO to mebel ekologiczny i w 100% bio-degradowalny. Stworzony z drewna dębowego jest przykładem połączenia tradycji z nowoczesnym geometrycznym wzornictwem. Trójkątne elementy stołka mogą być pozyskiwane z wadliwego i bogatego w naturalne ubytki drewna, trwałego na uszkodzenia mechaniczne i próbę czasu.

LRG

Do tej pory bujany fotel kojarzył się nam z wyłącznie starym meblem w pokoju babci. Marcin Laskowski stworzył istne cudo na bujanych nogach. Odważna, niebagatelna forma idealnie wpisuję się we współczesne wnętrza. Konstrukcja fotela wykonana jest z giętego aluminium, malowanego proszkowo, wsparta na płozach ze sklejki brzozowej. Siedzisko oraz oparcie fotela mają formę opasek w całości przetapicerowanych, montowanych na napy. Umożliwia to łatwą wymianę tapicerki w przypadku zmiany wystroju wnętrz, bez konsekwencji nabywania nowego mebla. W tym fotelu można spędzić nawet najzimniejszą zimę.

VECTOR

Fotel Vector to mebel, który przejmuje kontrolę nad wnętrzem, w którym się znajduje. Jego wyszukana forma przyciąga uwagę, a przemyślana konstrukcja zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania. Wysokość siedzenia dopasowana jest do współczesnego poziomu salonów, a lekkie odchylenie konstrukcji do tyłu i zwiększona głębokość siedziska, gwarantuje wygodną i naturalną pozycję. Podparcie pod plecy pełni zarówno funkcję podłokietnika co zwiększa przyjemne doznania. Ten fotel to idealny mebel dla miłośników dobrej książki lub spokojnego odpoczynku w domowym zaciszu.

FLOW

Za to ten mebel to przyjaciel małych wnętrz. Jego nienachalna forma wtapia się w otoczenie i współpracuje z innymi meblami. Zachwycającym pomysłem jest zawieszone siedzisko, które dopasowuje się do naszych kształtów i zapewnia komfort. Całość wzbogaca unikalny wzór przetapicerowanych fałd.

fot. marcinlaskowski.net/ Fotele LRG i Vector

GEORETRO

Stolik ten jest efektem zabawy projektanta i interpretacji wokół klasycznych wersji stolików w kształcie nerki. Uwaga stolik ma tylko trzy nogi, a mimo to jest wyjątkowo stabilny i ustawny.

CRUST

Metalowy stolik CRUST wykonany jest w całości z blachy, dostępnej w czterech kolorach. Projekt mebla oparty jest na sześcianie i dobrze wpisuje się w prywatne wnętrza oraz publiczne powierzchnie.

ACU LAMP

To lampa dla fanów muzyki i realizacji dźwięku. Wykonana z pianki akustycznej, służącej do dźwiękowej izolacji w studiach nagraniowych, lampa nabiera futurystycznego kształtu. To także dzięki piance, lampa jest bardzo lekka i można ją zamontować dosłownie wszędzie.

Pracownia Marcina Laskowskiego to przykład świetnego polskiego designu. Autorskie meble zachwycają wyszukanymi kształtami i dokładnością wykonania. Fotele można zamawiać w wybranej przez siebie kolorystyce więc bez problemu dopasujemy je do konkretnego wnętrza. Więcej o pracowni Marcina Laskowskiego znajdziecie pod adresem www.marcinlaskowski.net. Wybrane meble można również zobaczyć i wypróbować w kilku sklepach i galeriach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a także w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.