Warszawa FSO M20 - zegarek z przebiegiem

Choć produkty luksusowe dziś definiujemy inaczej niż w czasach PRLu, nasz sentyment do nich świadczy o ich prawdziwej wartości. Manufaktura Xicorr (czytaj "Sikor"), inspirując się motoryzacyjnymi nostalgiami, wprowadziła na rynek wysokiej klasy zegarki ze znaczkiem FSO.

Tarcza sportowego zegarka w nowoczesnej stylistyce przywodzi na myśl zegary pierwszego seryjnie produkowanego w powojennej Polsce samochodu: Warszawy. Jest połączeniem prędkościomierza i zegara, zaś koronka inspirowana oponą. Wkomponowany licznik kilometrów wskazuje rok 1951, kiedy to pierwsza Warszawa zjechała z linii produkcyjnej na Żeraniu.

Dwa modele: M20.01 (szaro-czarny) oraz FSO M20.02 (szaro-szary) są oferowane w opakowaniu stylizowanym na dawną apteczkę samochodową. W skład zestawu wchodzą dwa paski: brązowy ze skóry licowanej, nie wchłaniającej wilgoci, typu rally oraz czarny kauczukowo-silikonowy, antyalergiczny. Tym samym urok dawnej marki nabiera nowego, a nawet nowoczesnego wymiaru. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników samochodowych akcesoriów.

fot. Xicorr

Warto też wspomnieć, że model FSO M20.02 otrzymał prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie must have! na Międzynarodowym Festiwal Designu w Łodzi 2012.

Gdzie można kupić te kolekcjonerskie zegarki? Składając zamówienie przez internet lub w warszawskim salonie Od czasu Do Czasu w Złotych Tarasach. Na swój egzemplarz z nadanym indywidualnym numerem trzeba jednak poczekać kilka miesięcy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: