Vitra - doroczny szał wyprzedaży

Kto z Was nie marzył o choć jednym meblu z kolekcji Vitry? Fotele, krzesła, lampy, stoliki i wiele innych przedmiotów, produkowanych przez tę markę to ikony światowego designu. Zobaczcie co się dzieje podczas dorocznej wyprzedaży mebli w Kampusie Vitry w Niemczech. Kolejka ustawia się już w nocy

Pierwsi miłośnicy Vitry ustawiają się w kolejce jeszcze przed wschodem słońca, by o dziewiątej rano wejść jako pierwsi do hangaru wypełnionego meblami Vitry. Tłum oczekujących ciągnie się przez cały Kampus i gdy tylko drzwi do magazynu zostają otwarte, ludzie biegną zająć wypatrzone wcześniej meble. Wyprzedaż trwa tylko 9 godzin, a przez ten czas odwiedzają ją setki osób szukających najlepszego designu za niższą cenę. Zasady są proste, kto pierwszy ten lepszy, nie można się targować i najlepiej zabrać ze sobą przyjaciół, którzy pomogą nam zabrać zakupy do domu.

fot. Sergej Lopatin Vitra

Wyprzedaż dotyczy mebli, które brały udział w sesjach zdjęciowych, były wystawiane na targach bądź w salonach sprzedażowych. Są prawie jak nowe! Wszystkie znane z okładek magazynów i albumów o designie. W świetnej cenie kupimy więc np. kultowe fotele i krzesła Charlesa i Rey Eamesów, czy Vernera Pantona.

Wyprzedaż 2013 odbyła się w sobotę 12 października. Tego dna można było też zwiedzić cały Kampus Vitry, zobaczyć VitraHaus i flagowy sklep marki oraz Muzeum Designu Vitry. Kolejna okazja już za rok.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>>

Więcej o: